Aktualności

Monitory Amphion Loudspeakers w Musictoolz

22 maja 2016

Te niezwykłe monitory można coraz cześciej spotkać w studiach na całym świecie. Charakteryzuje je szlachetny, neutralny, bardzo wyważony i pełen subtelności dźwięk. Teraz dostępne są także w Polsce.
Monitory Amphion Loudspeakers w Musictoolz

Wprowadziliśmy właśnie do oferty nową markę: Amphion, długo oczekiwaną na polskim rynku. Już od dłuższego czasu można było monitory tej firmy zobaczyć na fotografiach z największych studiów na świecie. Teraz są dostępne także w Polsce.

 
Amphion to fińska, butikowa marka, produkująca wysokiej klasy pasywne monitory studyjne i dedykowane im wzmacniacze. 
Zestawy monitorów z wzmacniaczami zostały pomyślane jako systemowe rozwiązania stanowiące nierozerwalną całość, i dzięki idealnemu dopasowaniu pozwalają uzyskać niesamowicie naturalne, pięknie wyrównane w pełnym paśmie, wyważone brzmienie. Słuchając ich po raz pierwszy miałem wrażenie namacalnej obecności instrumentów w pomieszczeniu, i podobnego zdania są ci, którym już nowe monitory zdążyliśmy pokazać. Bardzo skutecznie i naturalnie ukazują plany i detale, nie odbierając jednocześnie nagraniu perspektywy całościowej.
 
Monitory Amphion to konstrukcje zamknięte, wyróżniające się pasywnym radiatorem (pasywną membraną) umieszczoną na tylnej części obudowy. Choć są niewielkich rozmiarów, potrafią zejść zaskakująco nisko. Co jednak najważniejsze, bas reprodukowany przez nie jest bardzo szybki, dokładny, precyzyjny i czytelny, co pozwala podejmować właściwe decyzje na każdym etapie produkcji muzycznej i zapanować nad najniższymi częstotliwościami. Wyważona średnica i piękna, wyraźna, otwarta, ale nienachalna góra, pozwalająca na długotrwałą, efektywną pracę z monitorami nawet przez wiele godzin, nie powodując zmęczenia słuchu. Produkowane ręcznie w Finlandii, monitory Amphion są dopracowane w każdym szczególe, i to w dużym stopniu również decyduje o ich brzmieniu.
 
Monitory doskonale zachowują się nawet przy bardzo małych głośnościach, dzięki czemu można na nich pracować bardzo cicho i nadal podejmować właściwe decyzje.
 
Krótko mówiąc, monitory ujmują naturalnością i wysoką kulturą dźwięku. 
 
Choć producent dołożył wszelkich starań, by wzmacniacze dopasować dokładnie do potrzeb tych monitorów, i w tej konfiguracji istnieje gwarancja, że zabrzmią one najlepiej, w przypadku niższego budżetu dobrym pomysłem może być zakup samych monitorów i zasilenie ich już posiadanym wzmacniaczem innej firmy. Pozwala to również na rozłożenie zakupów w czasie: najpierw monitorów, a później dedykowanego wzmacniacza.
 
Więcej o monitorach Amphion Loudspeakers dowiesz się TUTAJ.
« poprzedni następny »

Ta strona korzysta z plików cookie, które pomagają nam optymalizować korzystanie z serwisu. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.

OK | Więcej informacji