Aktualności

Antelope Audio i platforma efektowa FPGA

12 czerwca 2016

Antelope Audio, liderem w projektowaniu i produkcji przetworników, zegarów cyfrowych, rewolucjonizuje świat cyfrowych audio interfejsów. Stworzona przez Antelope technologia FPGA (Field Programmable Gate Array) skutecznie zastępująca przestarzały już standard DSP, gwarantuje latencję najniższą na rynku cyfrowego przetwarzania dźwięku, w tym routingu sygnału, monitoringu i równoczesnego przetwarzania sygnału za pomocą wtyczek programowych w czasie rzeczywistym.
Antelope Audio i platforma efektowa FPGA

Pluginy w technologii FPGA pracują aktualnie na pokładzie trzech interfejsów Antelope Audio: Orion Studio, Zen Tour i Goliath.

Zapomnij o technologii DSP 

Interfejsy najnowszej generacji: Orion Studio, Zen Tour i Goliath, posiadają nowe, potężne i niezwykle realistycznie brzmiące pokładowe efekty audio. Są to zarówno klasyczne, vintage’owe, jak i nowoczesne wzmacniacze gitarowe przygotowane we współpracy z firmąOverloud Audio Tools, oraz rozbudowane wersje klasycznych, legendarnych urządzeń studyjnych. 

Konwencjonalne, buforowane programowe efekty DSPpotrzebują do działania tysięcy linijek kodu, co albo zużywa zasoby komputera, albo wymaga zaprzężenia dodatkowego procesora, co nie poprawia ani jakości sygnału audio, i drastycznie podnosi latencję. Tego rodzaju pluginy powodują kilkumilisekundowe opóźnienia i zwykle wprowadzają różnego rodzaju zakłócenia jak na przykład przekłamania w obrazie stereo. Tymczasem efekty FPGA nie tylko zachowują realny charakter dźwięku, brzmią świetnie, ale zachowują się i działają jak prawdziwy sprzęt. Firma Antelope Audio osiągnęła to dzięki temu, że algorytmy FPGA odwzorowują faktyczne układy elektroniczne realnego sprzętu. Kiedy uruchamiasz nowy efekt, nie wprowadzasz kolejnych linii kodu, ale zmieniasz w czasie rzeczywistym parametry układów, które są umieszczone w interfejsach Antelope Audio.

A co najwspanialsze, te pluginy dostępne są całkowicie za darmo: jedyne, czego potrzebujesz, to jeden z interfejsów Antelope Audio: Orion Studio, Zen Tour lub Goliath.

Kupiwszy interfejs Antelope Audio, możesz zapomnieć o płaceniu za pluginy!

AuraVerb. Pozwala wzbogacić sygnał o niespotykany kolor i głębię dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania, na którym bazuje unikalny algorytm pogłosu. Panel sterujący pluginu został wyposażony w regulację ośmiu parametrów kreujących ostateczny charakter pogłosu, jak tekstura, prezencja czy nasycenie, regulująca gęstość pogłosu w odniesieniu do źródła. Dzięki tym zaawansowanym i oryginalnym funkcjom AuraVerb potrafi wytworzyć niesamowicie realistyczne przestrzenie dźwiękowe.

AuraVerb wyposażony jest w 24 customowe presety specjalnie przygotowane przez pięciokrotnego laureata Grammy, Briana ‘Dr Vibba’ Vibbertsa.

EQ. Zintegrowany korektor oferuje 5 w pełni konfigurowalnych pasm, przy czym dwa z nich posiadają zdolność do pracy w opcji filtra lub korektora półkowego, a trzy środkowe mogą podbić lub ściąć wybrane pasma.

Compressor. Procesor dynamiki wyposażony został w standardowe parametry regulacyjne: Threshold, Ratio, Attack i Release, oraz regulację parametru Knee. Rozwijane menu detekcji oferuje kilka opcji trybów Peak i RMS.

Efekty Vintage: zestaw 1.

Guitar Classics

Top 30. Top 30 to doskonały wybór dla tych, którzy szukają klasycznego, rockowego brzmienia z okresu Brytyjskiej Inwazji, począwszy od the Beatles, a skończywszy na the Who. Ta emulacja wzmacniaczy i kolumn głośnikowych pozwala na uzyskanie wybitnie rasowego brzmienia niezależnie od tego, czy ma to być barwa czysta czy przesterowana. Od ponad sześćdziesięciu lat artyści powracają do tego brzmienia.

Darkface. Darkface to hołd dla klasycznych wzmacniaczy z lat '60 ubieg³ego wieku, zaprojektowanych by utrwalać naturalny charakter brzmienia gitary, nawet przy głośnym graniu. Jeżeli Twoją pasją jest klasyczny rock, jazz, country, czy stary, dobry blues, z pewnością pokochasz to brzmienie.

Modern. Modern to wybór dla tych, którzy chcą uzyskać efekt ściany gitar. Przeznaczony do każdej odmiany metalu, ten emulator lampowego wzmacniacza jest najlepszym wyborem, gdy potrzebujesz super ciężkiego efektu distortion, ale również kiedy po prostu oczekujesz efektu, który pozwoli wybić się Twoim solówkom w miksie.

EQ Legends

VEQ 1A. Sześćdziesiąt lat temu narodził się legendarny, pasywny equalizer Pultec i z miejsca stał się nieodzownym narzędziem w każdym niemal studiu świata. VEQ 1A nie tylko tchnie nowe życie w klasycznego Pulteca, zachowując charakter oryginału i oferując wspaniały obraz stereo po przełączeniu w tryb ’stereo link’. Możliwość jednoczesnego obcięcia i podbicia (cut i boost) tej samej częstotliwości oferuje kombinacje barwowe, nieosiągalne dotychczas dla żadnego innego korektora. VEQ 1A pozwala uzyskać masywny bas i słodką górę, swobodnie konkurując z bogactwem brzmienia hardware’owego oryginału i zachowując ten magiczny charakter analogu.

VMEQ 5. Po dopracowaniu dołu i góry, należy zająć się środkiem. Do tego służy korektor VMEQ 5, przygotowany do pracy w średnim zakresie częstotliwości, stanowiący perfekcyjne narzędzie kształtujące brzmienie wokalu, syntezatora, gitar czy werbla. To wyjątkowy equalizer, który doda tyle analogowego ‘punchu’, ile potrzebujesz.

Efekty Vintage: zestaw 2.

Vintage Guitar Legends

Ten zestaw pluginów pozwala sięgnąć bogactwa arsenału brzmień, które wykreowane zostały przez kilka pokoleń kultowych muzyków i słynnych realizatorów dźwięku. Od krystalicznego, ‘punchy’ brzmienia jazzu późnych lat 50., poprzez surowy rock’n’roll lat 60, aż po skomplikowaną brzmieniowo epokę rocka psychodelicznego i różnorodność współczesnej muzyki gitarowej: wszystko znajdziesz w tym jednym pluginie.

Poniżej tylko niewielka część tego, czego możesz się spodziewać po zestawie tych vintage’owych wzmacniaczy!

Plexi 59. Wzmacniacz, który wykreował klasycznebrzmienie rocka. Antelope Audio i firma Overlour skrzyżowały wysiłki w celu odtworzenia tego legendarnego, ciepłego i nasyconego brzmienia. Plexi 59 brzmi jasno i ‘crunchy’, z ogromnym headroomem, dokładnie tak, jak darzony przez wielu miłością jego odpowiednik sprzętowy. Opracowana przez Antelope Audio platforma FPGA pozwala perfekcyjnie odwzorować charakterystyczną dla późnych lat 50. sygnaturę epoki lamp i ręcznie nawijanych transformatorów. W zestawieniu z dwoma głośnikami dwunastocalowymi OB Green i Twoją gitarą umożliwi osiągnięcie mięsistego, gęstego dołu i gładkiej średnicy. Po rozkręceniu Plexi 59 dostaje ogromnego kopa, robi się głośny, ale nie mulisty. Plexi 59 to nie standardowy wzmacniacz do bluesa i rocka, ale pomost pomiędzy hard rocka i metalu. To dlatego był tak kochany przez Jimiego Hendrixa i Johnny’ego Ramone’a, i nadal jest przez Erica Claptona, Jimmy’ego Page’a czy Eddiego Van Halena.

Rock 75. Ten wzmacniacz pozwala osiągnąć niesamowicie realistyczne brzmienie jednego z najbardziej kochanych lampowych wzmacniaczy stuwatowych w historii muzyki gitarowej. Surowa barwa, pozbawiona pogłosu i innych efektów, to jest coś, co sprawia, że wytrwać temu wzmacniaczowi 40 lat w czołówce światowej. Rock 75 to jak Plexi 59 na sterydach. Wszystko, czego nie udało Ci się wykręcić na Plexi 59, na tym na pewno się uda! Czterdzieści lat temu ten wzmacniacz dostarczył gitarzystom nie tylko więcej ‘ognia’, ale również większą kontrolę nad poziomem wyjściowym. Teraz ta legendarna architektura słynnego wzmacniacza została wiernie odtworzona na platformie FPGA Antelope Audio.

Rock 75 jest tak samo głośny jak jego sprzętowy pierwowzór, który szybko stał się standardem na wielkich gigach rockowych. Dołóż do niego paczkę w postaci Vintage Speaker na czterech dwunastkach i Twoja gitara zabrzmi jak sprzęt Slasha czy Zakka Wylde’a. 

Rock 22.10. Lata 80. były światową eksplozją hard rocka i heavy metalu. Dla producentów wzmacniaczy w tamtym czasie znaczyło to jedno: więcej gainu. Rock 22.10. pozwala na poziomie FPGA odtworzyć ten dźwięk z całą jego brutalnością i agresją, charakterystycznym clippingiem diod. Korekcja została w nim umieszczona aż za trzecim stopniem wzmocnienia. Wzmacniacz wyposażono w regulację takich parametrów, jak Presence, Bass, Middle, Treble, oraz Master i Pre-Amp Volume, pozwalający na bardziej precyzyjne ustawienie poziomu wzmocnienia.

Bez względu na to, jakie brzmienia odnalazłeś na swoich ulubionych nagraniach Slayer, Metallica czy Megadeath, wiedz, że Rock 22.10 oferuje ich znacznie szerszy wachlarz. Owszem, ten wzmacniacz jest ostry i agresywny, ale jeśli potrzebujesz uzyskać podobną chropowatość co Muse, Radiohead czy Smashing Pumpkins, to także jest doskonałe narzędzie dla Ciebie.

Cult EQ

VEQ 55A. Bas nie ma pazura, bębnom brak ‘mięsa’, a gitary brzmią zbyt cienko i mało potężnie? Problem rozwiąże VEQ 55A. Dzięki temu podkreślisz te wszystkie drobne szczegóły, które giną w miksie.

BAE 1073. Jeśli jesteś fanem muzyki złotej ery lat 70. i wczesnych 80., to naprawdopodobniej słynny korektor modułu 1073 był używany na wszystkich Twoich nagraniach. Podobnie BAE 1073 odnajdzie w każdej sytuacji: od klasyki, poprzez pop, deep bass, hip hop, aż po rocka. Inspirowany sprzętowym oryginałem, z pewnością pomoże Ci uzyskać specyficzny, analogowy punch i tę okrągłość dźwięku, tak pożądaną przez producentów od dekad.

 

« poprzedni następny »

Ta strona korzysta z plików cookie, które pomagają nam optymalizować korzystanie z serwisu. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie.

OK | Więcej informacji